lignano


Lignano - ideální dovolená

Pro svou dovolenou zvolte Lignano!


Lignano - aktivity / Lignano - pláže / Lignano - popis a příjezd

Lignano - popis střediska

Lignano Lignano patří k nejnavštěvovanějším letoviskům severní Itálie. Důvod je jednoduchý - malá vzdálenost do místa pobytu, množství atrakcí pro všechny věkové skupiny a perfektní turistický servis.

Letovisko Lignano se skládá ze tří částí:

Lignano Sabbiadoro
Centrální část - Sabbiadoro - je nejrušnějším místem tohoto oblíbeného severoitalského letoviska a vyznačuje se čilým denním i nočním životem.
Promenády lemuje množství restaurací, kaváren, pizzerií, obchodů i luxusních butiků, zároveň však zde najdete i oázy klidu s vilkami a rezidencemi a elegantními hotely. Ideální místo pro dovolenou především pro vyznavače rušnějšího prostředí, pro milovníky pulsujícího života, ale také pro rodiny s dětmi, neboť právě pro nejmenší hosty je zde připravena spousta atrakcí.


chci do Lignana, chci, chci, ... a hned si vyberu apartmán


Lignano Pineta

LignanoLignano Pineta je relativně klidnější částí Lignana, a jak již z názvu vyplývá, je tato část porostlá borovicemi. Samozřejmě ani zde nechybí typická promenáda s obchody i restauracemi, větší část však tvoří klidnější rezidenční zóny s vilkami, apartmánovými domy a hotely.

Lignano Riviera
Riviera je nejzelenější a nejklidnější částí Lignana a je pokryta hustým borovicovým porostem. Je to klidnější místo a dovolenou podle svých představ zde prožijí ti, kteří nevyhledávají rušnější prostředí. V místě je několik obchodů a restaurací, za zábavou a nočním životem doporučujeme dojet do centrální části Sabbiadoro (cca 6 km). Ideální místo pro klidnou rodinnou dovolenou.

Jak se dostat do Lignana?

Lignano

mapka - lignano - příjezd

Lignano ... aktivity /atrakce / zábava

Lignano - aktivity / Lignano - pláže / Lignano - popis a příjezd

aquapark - Aquasplash


Spousta zábavy a radosti za 21 eur na celý den. To je jeden z nejstarších aquaparků v Itálii, místní paráda - Aquasplash. A děti mají vstup ještě levnější.
V Aquaspleshi nenajdete nic mimořádného - samé skluzavky, tobogány, bazény, brouzdaliště, lanový park, bary, restaurace, ... ale všechno je to skvělé. Prostě ideální místo na odreagování - pro děti i dospělé.
Celé dny u moře asi nevydržíte, tak jednou vstaňte dříve a buďte prví návštěvníci a užijte si prázdných atrakcí. Nebo ráno na pláž a pak využít odpolední slevu.

Více informací najdete na oficálních stránkách: www.aquasplash.it.

zábavný park - Guliverlandia


Guliverlandia je zábavný park pro rodiny s dětmi. Nejzajímavější částí parku je Acquarium, určený pro milovníky moře. Acquarium Vás pozve pod hladinu a ukáže Vám mořskou faunu a flóru a to díky průhlednému tunelu pod vodní hladinou. Budete se bát žraloků nebo sledovat tuleně a murény. V sousední nádrži uvidíte tropické ryby.
Další částí je Vulcano Rapids - vzpomínka na dinosaury - miniaturní Jurský Park - se sopkou či dobrodružnou plavbou na "dřevěných" kanoích.
Pochopitelnou součástí parku jsou i zábavné atrakce, některé jsou součástí středověké části. Za návštěvu určitě stojí vyhlídková věž, která Vám nabídne z výšky 60 metrů krásný výhled na celé Lignano.
Park je poměrně malý, takže na jeho prohlídku Vám bohatě bude stačit jeden den či možná i jenom odpoledne.

Více informací najdete na oficálních stránkách: www.gulliverlandia.it.

chci do Lignana, chci, chci, ... a hned si vyberu apartmán


Zoo Punta Verde


Pokud se z Lignana vydáte směrem na sousední středisko Bibione, tak pojedete okolo Zoo Punta Verde.
Máte-li již dost ležení na pláži, je toto soukromé Zoo vítaným zpestřením Vaší dovolené v Lignanu. V Zoo najdete okolo 1000 zvířat, což je asi 150 druhů, kterým se majitelé snaží vytvořit co nejpřirozenější prostředí k životu.

Více informací najdete na oficálních stránkách: www.parcozoopuntaverde.it.

Junior Park


Na začátku Sabbiadora, nejstarší a původní části Lignanu, najdete u hlavní silnice Junior Park. Dětský park, malou Matějskou. Park je otevřen zejména po večerech, ale v sezoně pak i celé dny. Park je určen pro děti od úplně nejmenších, až po větší. Dospělí si zde moc nezadovádí.
Do Junior Parku je vstup zdarma a platí se za jednotlivé atrakce - cca 1 - 2 eura. Nebo je možné si koupit jakousi zvýhodněnou permanentku na více atrakcí.

Junior Park bývá občas zaměňován za dětský park plný nafukovacíh hradů a skákadel. Ten se nachází v Lignanu - Rivieře, nedaleko od termálních lázní. V provozu je za hezkého počasí - nesmí pršet a foukat vítr. Vstup zde platí pouze děti, což má za následek, že dospělí si na krásná a velká skákadla nemohu ani vlézt. Ale děti se rozhodně vyřádí.

chci do Lignana, chci, chci, ... a hned si vyberu apartmán


Termální lázně


V centru Riviery, prostřední části Lignana, na břehu moře a kousíček od obchodního centra se nachází termální lázně - Terme di Lignano.
Lázně při své léčbě využívájí písek a mořskou vodu. A to je přesně to, co nás do Lignana láká. Můžeme si písek a mořkou vodu užívat na pláži či se svěřit odborníkům na estetickou medicínu a nechat se léčit v lázních. Lázně se krom estetické medicíny a péče o pleť specializují i na léčbu skeletově svalových problémů - tzv. Talassoterapii.

Více informací najdete na oficálních stránkách lázní: www.termedilignano.it.

Trhy


Chybí-li Vám o dovolené i možnost trošku nakupovat a chcete začít smlouvání, tak nezapomeňte - každé pondělí se v Lignanu konají trhy. Tržiště najdete kousek od sportovního stadionu, tedy nedaleko z dálky viditelné Guliverlandie a aquaparku Aquasplash.
Nakoupit zde můžete takovou všehochuť - boty, peněženky, hračky, oblečky, klobouky, sýry, salámy, ... U většiny stánků se dá smlouvat, ale nebudou Vás honit a nutit. Není to Turecko. Slevu někdy dají, někdy ne.

Lignano ... přehled a popis pláží


Lignano - aktivity / Lignano - pláže / Lignano - popis a příjezd

SABBIADORO


 • 1. GRANCHO - KRAB
  Pláž Grancho se nachází kousek od laguny Marano a nabízí nádherný pohled na starý maják a na lagunu. Svým návštěvníkům nabízí pocit odpočinku a pohody. Dovolená strávená na této pláži je ve znamení klidu, klidu prožitého na jendom z nejcharakterističtějších míst Lignana.
 • 1 BIS. PESCA SPADA - MEČOUN
  Ve dnech s jasnou oblohou je monžé z pláže Mečoun vidět pouhým okem celý záliv Terst a julské Alpy. Jedinečné spojení moře a hor. Pláž se nachází jenom pár metrů od centrální pěší zóny v Lignanu - ulice Udine.
 • 1 TER. BALENA - VELRYBA
  Jedna z exkluzivních pláží. Velké bílé slunečníky a velké rozestupy slunečníků - dostatek prostoru a soukromí pro krásnou dovolenou. Pláž je skutečně jenom pár kroků od Beach Village, kde jsou během dne i po večerech organizovány různé animační programy.
 • 4. STELLA MARINA - MOŘSKÁ HVĚZDA
  Pláž Stella marina se nachází u promédy u restaurace Tarrazza a Mare. Najdete zde velké plážové středisko zábavy Beach Village, kde běží zábava po všechny dny v týdnu. Vstup zdarma. Na pláži také najdete bezplatnou půjčovnu kol a je výchozím bodem letních cykloturisticých okruhů a výletů Nordic Walking.
 • 5. PESCECANE - ŽRALOK
  Zde se o Vás postarají jako nikde jinde. V prostoru VIP se budete stále cítit středem pozornosti. tato část je věnována relaxaci. Je vybavena prostornými altánky "gazebo" se závěsy, lenoškami, lehátky a stolky. K dispozici jsou zde bazénky - výřivky teuco - osvěžíte se, necháte se masírovat prodem vody a mezitím pokračujete v opalování. Na pláži Žralok v Lignanu se nachází nový plážový bar.
 • 6. PINGUINO - TUČŇÁK
  Pláž Tučňák se nachází u Beach Arény, kde se pořádají nejrůznější sportovní turnaje a animační programy. O pár kroků dál najdete Wind Village, prostor určený milovníkům plachtění a windsurfingu. Kousek od pláže se nachází americký bar Aurora, který nabízí aperitivy s hudbou a známou party Besitos - úterní letní setkání pro ty, kteří rádi tancují pod hvězdami v exkluzivním prostředí s palmami a plážovými slunečníky.
 • 7. FOCA - TULEŇ
  Pláž na durhém konci Beach Arény a Wind Village.
 • 8. LIDO DEL SOLE - SLUNEČNÁ PLÁŽ
  Pláž s prostornou terasou na relaxaci, kde si můžete vychutnat výbornou kuchyni, dobré pizzy, různé sendviče a delikatesní zmrzlinové poháry a nápoje. K dispozici hřiště na plážový fotbal a volejbal. Pro děti je od června do září v provozu miniclub.
 • 9. AUSONIA
  Zelená oáza n apláži, kde si můžete vychutnat slunce, relax a sport. Najdete zde park s nafukovacími atrakcemi pro děti, osvětlené hřiště na plážový volejbal a petang. Pro dospělé je zde organizovanáno cvičení, vodní aerobic a aerobic.
 • 10. DELFINO - DELFÍN
  Pláž Delfín je největší pláží v celém Lignano. Součástí pláže je exklusivní zóna, kde jsou slunečníky opravdu velké a vzdálené od sebe více jak 6 metrů. Pod každým slunečníkem je pak kvalitní lehátko se stříškou. Součástí je výborný bar Smeraldo.
 • 11. ARAGOSTA - LANGUSTA
  Druhá největší pláž. Bar Smeraldo Vás i zde bude osvěžovat koktejly a zásobovat zrzlinou a něčím k zakousnutí.
 • 13. LIDOCITY
  Luxusní pláž, slunečníky s rozestupy okolo sedm a půl metru zajistí dostatek soukromí a pohody. Součástí jsou takové vymoženosti jako například trezory a další nezvyklé služby navíc. Pláž má prostor pro relaxaci, kde můžete využít kurzy tai-chi, refelxní masáže chodidel a masáže shiatsu. Třešničkou na dortu pak může být večeře při svíčkách s mořem jako kulisou v plážové restauraci.
 • 14. - 15. PORTOFINO
  Kvalitně vybavená pláž - cvičení a tance pro toho kdo má rád pohyb. Miniklub pro nejmenší s doprovodem animátorky.
 • 16. GABBIANO - RACEK
  Pláž Racek je vybavena pro kuřáky. Každý slunečník má popelník. K dispozici jsou i např. trezory, teplé sprchy. Pro dospělé je zde organizováno cvičení v moři i na pláži.
 • 17. LEONE MARINO - MOŘSKÝ LEV
  Pláž Mořský lev končí pár kroků od baru Perla, který plně uspokojí Vaše chutě.
 • 18. PESCE PALLA
  Bar Perla je dominantou této pláže. Součástí pláže je i VIP zóna se slunečníky dostatečně daleko od sebe.
 • 19. SABBIADORO
  Poslední pláž v části Lignano Sabbiadoro. Navazuje na hustě zalesněnou část Lignana - Pineta, na kterou jsou místní velmi pyšní. Na pláži se rozhodně nebudete nudit - děti zde mají svůj miniklub, dospělí potom vodní aerobic, cvičení na pláži či lekce surfu. U restaurace Sabbiadoro je k dispozici minigolf a americké trampolíny. Od 17 hodin každý den můžete zajít na Sabbiadoro LIFE - nezapomenutelná animační vystoupení a skupinové tance, které se střídají s večery s DJ a tématickými večírky. Vše mezi dunami.

chci do Lignana, chci, chci, ... a hned si vyberu apartmán


PINETA


 • 1.
 • 2.
 • 3.
 • 4.
 • 5.
 • 6.
 • 7.
 • 7B. IL GARDINO
 • 8. LA SACCA

RIVIERA


 • 1. ITALSKÁ VLAJKA
  Pláž s italskou vlajkou poznáte podle modrobílých slunečníků typu pagaoda a hudbou linoucí se z nedalekého Kurssal Clubu. Stejně jako ostatní pláže v oblasti Lignano Riviera je vybavena přístupovými cestami sjízdnými i pro vozíčkáře. Všechny plážové kanceláře jsou obsazeny personálem, který je schopný poskytovat první pomoc a dokonce používat i například defibrilátory.
 • 2. HOLANDSKÁ VLAJKA
  Na této pláži je vleká pozornost věnována dětem. Bohatý animační program, nové a zábavné dětské hry na pláži i ve vodě. Pár kroků od pláže je restaurace Top-Befed, kde můžete ochutnat typické pikatní jídlo připravované na grilu.
 • 3. NĚMECKÁ VLAJKA
  Pár kroků od centra Riviery plné zeleně, nabízí pláž s německou vlajkou svým návštěvníkům možnost zapsat se do kurzů plavání, půjčit si šlapadla, zúčastnit se bezplatných kurzů vodního aerobiku a bodytoniku nebo si zahrát vodní volejbal s využitím nových sítí v moři. Na pláži je i mimořádně bohatý animační program pro děti.
 • 4. ŠVÉDSKÁ VLAJKA
  Pláž se švédskou vlajkou nabízí maximální využití mořského vzduchu při procházce zlatavým pískem po pobřeží. U vstupu na pláž najdete speciální prostor pro zábavné skupinové tance. Mimo jiné je tato pláž oblíbená mezi milovníky vodních sportů, protože se zde nachází klub Circolo Velico Derive Lignano, který organizuje kurzy plachtění.
 • 5. FRANCOUZSKÁ VLAJKA
  Díky svým hřištím na plážový volejbal, minikopanou a petang je pláž s francouzskou vlajkou oblíbeným cílem sportovců. Nabízí turnaje a cvičení na pláži a ve vodě pro návštěvníky každého věku. Pláž mimo jiné nabízí animační program, kurzy plavání a půjčovnu šlapadel.
 • 6. ANGLICKÁ VLAJKA
  Charakteristická svým nezapomenutelným výhledem na moře ze vstupního můstku. Pláž s anglickou vlajkou nabízí svým návštěvníkům moderní a komfortní vybavení a animační program, obohacený novým zařízením. Vedle pláže se nachází Camping Village Pino Mare, skvělá oáza klidu v zeleni rozsáhlé pinety. Pro milovníky rybích pokrmů se u ústí řeky Tagliamento nachází restaurace "ALLA VECCHIA FINANZA".


Lignano - aktivity / Lignano - pláže / Lignano - popis a příjezd

CENY PLAŽOVÉHO SERVISU - pouze orientační


Cena plážového servisu se liší na každé pláži. Ceny jsou orientační.
Dále se ceny rozdělují dle počtu řad slunečníků k moři. První řady od moře jsou vždy dražší. Posledním dělení je i sezona. Hlavní sezona je od 1.7. do 31.8., vše ostatní je bráno jako vedlejší sezona.

Sabbiadoro

Slunečník + lehátko + křesílko = 10,30 - 13,10, od 4. řady 8,30 - 10,90
Slunečník + 2 lehátka = 12,70 - 15,90, od 4. řady 10,80 - 13,60
Slunečník VIP + 2 lehátka = 16,00 - 19,60, od 4. řady 12,70 - 16,50

Pineta
Slunečník + 2 lehátka = 14,00 - 19,50, od 5. řady 11,80 - 16,40
Slunečník ELITE + 2 lehátka = 16,20 - 22,50, od 5. řady 13,80 - 19,80

Riviera
Slunečník + 2 lehátka = 14,40 - 19,70, od 4. řady 12,20 - 16,70
Slunečník + lehátko + křesílko = od 5. řady 10,10 - 13,80

Ceny jsou uvedeny v EUR za jeden den. Při delším pronájmu cena mírně klesá.

Upozorňujeme, že součástí ceny většiny námi nabízených hotelů je i plážový servis.

Lignano Vás určitě okouzlí